Elektroterapija

Tai sąnarių, raumenų ir kitų minkštųjų audinių veikimas per odą elektros srove. Tai vienas iš efektyvesnių fizioterapijos metodų, siekiant numalšinti ūminį ir lėtinį skausmą (TENS), bei atlikti funkcinę nervų – raumenų stimuliaciją (FES).

Fizioterapija

Fizioterapija – tai ligų ir traumų gydymas natūraliais bei dirbtiniais fizikiniais veiksniais.

Fizioterapija rekomenduojama tiek besiskundžiantiems raumenų, sąnarių, sausgyslių ir kitais skausmais, pasireiškiančiais įvairiose kūno vietose (stuburo srityje, rankose, kojose ir kt.), tiek varginamiems nepakankamo sąnarių judrumo, raumenų silpnumo ar įtampos.

Fizioterapijai naudojami moderniausi prietaisai ir taikomos įvairios fizioterapijos procedūros: galvanizacija, darsonvalizacija, neurogeninės kilmės skausmą mažinanti transkutaninė elektro nervų stimuliacija, elektroforezė (medikamentų įvedimas į organizmą), ultragarsas, ultrafonoforezė (medikamentų įvedimas ultragarsu), šviesos – šilumos terapija, inhaliacijos. Šios priemonės mažina uždegimą, skausmą, atpalaiduoja arba stimuliuoja įtemptus raumenis, greitina žaizdų, opų gijimą, gerina širdies kraujagyslių, virškinamojo trakto, kvėpavimo sistemos, sąnarių veiklą.

Ultragarsas

Ultragarso terapija – tai gydymas 0,75 – 3 MHz dažnio išilginės krypties mechaninėmis bangomis (virpesiais). Gydymo ultragarsu poveikis – skatina audinių atsinaujinimą, mažina uždegimą, skausmą, patinimus, raumenų spazmus, didina raumeninių skaidulų, randų elastingumą, gerina vietinę kraujotaką, medžiagų apykaitą ir kapiliarų laidumą. Tai vienas efektyviausių reabilitacijos būdų, kurio nauda ir poveikis pastebimas jau po kelių procedūrų.

Ultragarso terapija taikoma degeneracinėms distrofinėms sąnarių ligoms gydyti, sulėtėjusiam kaulų gijimui po lūžio, randams, kontraktūroms, ūminėms ir poūmėms traumoms bei uždegimams, žaizdoms, raiščių patempimams bei uždegimams ir stuburo skausmams mažinti, kvėpavimo sistemos ligoms gydyti.

Impulsinės srovės

Impulsinių srovių terapija – tai žemo ir vidutinio dažnio, mažo stiprumo impulsinės srovės naudojimas gydymui. Impulsinių srovių pagalba gali būti įterpiami vaistai (elektroforezė). TENS – transkutaninė (periodinė) elektrinė nervų stimuliacija. Impulsinių srovių terapija taikoma esant periferinės nervų sistemos ligoms ir traumoms, vyraujant skausminiam sindromui bei esant raumenų silpnumui (neuritui, neuralgijai, radikulopatijai, polineuropatijai), judamojo atramos aparato uždegiminėms ir degeneracinėms ligoms bei traumoms (osteochondrozei, artrozei, raiščių patempimui), periferinės kraujotakos sutrikimams, I-II stadijos hipertonijai, virškinimo sistemos ligoms.

Lazerio terapija

Lazerio terapija – tai patikimas, saugus ir veiksmingas gydymo būdas. Šiai terapijai naudojama dviejų skirtingų ilgių lazerio spinduliai: nuolatinis ir impulsinis lazerio spinduliai. Lazerio terapija taikoma esant sausgyslių ir raiščių traumoms, minkštųjų audinių pažeidimams, raumenų patempimams ar įplyšimams, raumenų ar sąnarių skausmams. Ši terapija efektyvi degeneracinėms sąnarių ligoms, neurologiniams skausmams, kaulų ir raumenų sistemos pažeidimams gydyti ir uždegiminiams procesams malšinti.

REGISTRUOTIS

© Copyright 2018 - VŠĮ, Sveikatingumo ir terapijos centras