Kineziterapija DNS

Kineziterapija – tai viena svarbiausių reabilitacijos priemonių, padedanti atnaujinti, pagerinti ir išlaikyti kaulų, raumenų, širdies kraujagyslių bei kitų sistemų funkcinę būklę. Kompleksiškai taikant kartu su dinaminės neuroraumeninės stabilizacijos metodu rezultatas pasiekiamas per trumpiausią įmanomą laiką.

VAIKŲ GYDYMAS IR KOREKCIJA:

  • Naujagimių ir vaikų (0-6sav, 6sav-1m, 1-18m) vystymosi sutrikimų (modelio) vertinimas ir korekcija pagal DNS metodą;
  • Idiopatinės skoliozės vertinimas ir korekcija;
  • Galūnių patologinio judesio modelio koregavimas;
  • Pasyvaus ir aktyvaus vaiko fizinio aktyvumo įvertinimas ir koregvimas (individualūs korekciniai pratimai);
  • Mitybos korekcija.

SUAUGUSIŲJŲ GYDYMAS:

  • Kompleksinis gydymas (pasyvioji kikeziterapija, elektroterapijja, individualūs pratimai ir intensyvumas);
  • Laikysenos tipo ir raumenų disbalanso įvertinimas ir koregavimas;
  • Optimalios mitybos korekcija ir papildų parinkimas;
  • Silpnų – stiprių zonų įvertinimas ir koregavimas taikant DNS metodą;
  • Koreguojančių pratimų programa namuose ar salėje;

Apie kineziterapiją

Kineziterapija – tai tiesiausias kelias į ligų gydymą, įsisenėjusių sveikatos sutrikimų šalinimą bei sveikatos gerinimą. Kineziterapijos procedūrų tikslas yra sužadinti organizmo atstatomąsias reakcijas. Siekiant užtikrinti kineziterapijos efektyvumą, taikomi skirtingi procedūrų metodai – aktyvūs (individualūs gydomieji pratimai, grupiniai užsiėmimai) ir pasyvūs (masažai, tempimai, mobilizacijos, postizometrinė relaksacija PIR, bei kitos terapijos). Geriausi rezultatai pasiekiami tada, kai kineziterapija yra pritaikyta individualiems paciento poreikiams. Labai svarbu, kad kineziterapijos užsiėmimai būtų sistemingi. Gydomojo kurso metu palaipsniui didinamas kineziterapijos procedūrų intensyvumas, kineziterapijos seansų skaičius, judesių amplitudė, pratimų kartojimų skaičius, jų sudėtingumas bei intensyvumas. Sėkmingam rezultatui labai didelę įtaką turi sąmoningas ligonio dalyvavimas kineziterapijos procedūrose, užsiėmimuose, jo bendradarbiavimas su kineziterapijos specialistu.

DINAMINĖ NEURORAUMENINĖ STABILIZACIJA

DNS metodas yra pagrįstas žmogaus vystymosi kineziologija ir remiasi fiziologiniais principais. Taikant DNS metodą atliekamos vaikų fiziologinės natūralios padėtys, kurios keičia žmogaus smegenų aktyvumą (CNS) ir ryšį su tokiomis struktūromis kaip sąnariai, raumenys, raiščiai. Optimalus stabilumas, mobilumas leidžia išlaikyti centruotą stuburą ir sąnarius, teisingą raumenų balansą. DNS yra kompleksas judesių, pratimų su refleksine stimuliacija. Pacientas priima padėtį, ar atlieka judesį pagal nustatyto tesingo vystymosi modelio principus, koreguojant klubo, peties sąnarių ir stuburo poziciją.

© Copyright 2018 - VŠĮ, Sveikatingumo ir terapijos centras